fbpx

Dla Firm

Eventy Fotografia

Każdy zawodowy fotograf z pewnością przyzna, że fotografowanie eventów nie jest takie łatwe. Trzeba wiedzieć, w którym momencie powinno się robić zdjęcia i gdzie najlepiej się ustawić. Ważne jest także odpowiednie opanowanie sprzętu i oświetlenia.

Fotografowanie na eventach

W Polsce organizowane jest coraz więcej eventów, na których powinien być obecny fotograf. Często są to różnego typu warsztaty, konferencje, szkolenia, czy spotkania integracyjne. Uczestnicy tego typu wydarzeń czekają na szybką porcje zdjęć, które pełnią rolę niesamowitych pamiątek. Każdy chce zobaczyć, czy dobrze wyglądał na fotografiach, niektórzy chcą ponownie przeżyć ten dzień.

Każdy fotograf, który będzie obecny podczas eventów musi zrobić wszytko, żeby uchwycić chwilę. Śmiechy, naturalne reakcje, emocje to to co lubi obiektyw. Cały fotoreportaż powinien przypominać kadry filmowe. Zdjęcia pozowane, to najmniejsza część całości. Ponadto fotograf musi wykonać duża ilość podobnych zdjęć, ale do ostatecznego folderu powinny zostać skierowane tylko najlepsze ujęcia.

Zasady fotografii eventowej

W pierwszej kolejności warto podkreślić, że dla fotografa dość problematyczne jest robienie zdjęć prelegentom. Jednak można tego dokonać tylko, kiedy osoba, która przemawia się uśmiecha lub bierze wdech. Dzięki temu można mieć szanse na lepsze ujęcia. Robiąc zdjęcia osobom, które ze sobą rozmawiają warto fotografować tę, która słucha, a nie mówi.

Kolejną ważną kwestią jest uważne obserwowanie interakcji między ludźmi i fotografowanie ich, kiedy coś się dzieje np. gdy wymieniają się jakimiś gestami, spojrzeniami czy uśmiechami. Fotograf powinien także pamiętać o tym, żeby nie robić zdjęć twarzom, ale dłoniom i innym detalom. One także mają bardzo duże znaczenie, dla całego wydarzenia.

Wielu doświadczonych fotografów uważa, że najlepsze zdjęcia z eventów to takie, które przedstawiają uśmiechnięte osoby. Jednak uchwycenia naturalnego, nie pozowanego uśmiechu nie jest wcale łatwe. Dobrym pomysłem jest uśmiechnięcie się do osoby fotografowanej, dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo, że odwzajemni ona ten gest.

Jakich błędów nie popełniać robiąc zdjęcia na eventach?

Fotografując eventy przede wszystkim nie powinno się robić zdjęć przy jedzeniu. Jest to w bardzo złym tonie i zwykle efekt jest daleki od ideału. Kolejną ważną zasadą jest to, żeby nie bać się podejść bliżej. Warto fotografować z bliska i wejść między ludzi, a nie tylko obserwować wydarzenie z boku. W trakcie robienia zdjęć na eventach nie powinno się także niczego reżyserować. Ustawianie do zdjęć ludzi oraz przedmiotów i tworzenie nie naturalnych sytuacji nie jest najlepszym posunięciem.

Jeżeli fotograf dobrze się sprawdzi na evencie, z pewnością będzie mógł liczyć na kolejny angaż w niedalekiej przyszłości. Dlatego, warto zadbać o wszelkie szczegóły, aby zrobić jak najlepsze wrażenie i sprostać oczekiwaniom organizatorów wydarzenia. Robić zdjęcia na eventach trzeba przede wszystkim wykonywać je w taki sposób, żeby osoby, które będą je oglądać były zaciekawione.