fbpx

Portret

ZDJĘCIA PORTRETOWE

Sesje zdjęciowe są doskonałą metodą, aby zachować wspomnienia i stworzyć unikatowe portfolio lub też potraktować zdjęcia jako personalną pamiątkę. To właśnie z tego powodu doskonałym wyborem są sesje portretowe. Faktycznie są one jedną z najczęściej wybieranych ofert. Portrety umożliwiają uchwycenie całego piękna oraz wszelkich szczegółów. Naturalnie wyodrębnić można kilka rodzajów takich sesji portretowych.

Popularnością cieszy się tak zwany portret artystyczny. Z całą pewnością do uzyskania oryginalnych i w pełni artystycznych efektów potrzeba fotografa, który do swojej pracy podchodzi z pasją. Portret artystyczny jest całkowicie nowym spojrzeniem na tradycyjne portrety. Dzięki niemu można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki o oryginalnym charakterze i niebanalnej formie. Często portrety artystyczne bazują na zabawie kolorami oraz stylami. Podczas takiej sesji wcielić można się w wiele różnych postaci i wszystko zależy od wizji własnej bądź fotografa. Zazwyczaj do wykonania portretów artystycznych wykorzystuje się także różnego rodzaju rekwizyty, co dodatkowo urozmaica fotografie. Takie portrety nie muszą być nawet wykonane w studio. Często najlepsze efekty w tej dziedzinie osiąga się właśnie w plenerze.

Wiele pań decyduje się również na sesje kobiece. Z reguły są to sesje bardzo delikatne i subtelne, które mają eksponować kobiece piękno i wdzięki, ale ze smakiem i w bardzo elegancki sposób. Do sesji kobiecej zalicza się również akty oraz nagość zakrytą. Wiele kobiet wykonuje takie zdjęcia, aby poczuć się seksownie i zwiększyć swoją pewność siebie. Takie sesje są dodatkowo doskonałą pamiątką. I w tym przypadku zdjęcia można wykonać, zarówno w studio, jak i w plenerze.

Zdjęcia w studio dają większe możliwości wcielania się w różne role oraz sposobu doboru oświetlenia. W studio można także dowolnie modyfikować tło i otoczenie. Trochę inaczej wygląda to w przypadku zdjęć w plenerze. Niemniej jednak często to właśnie fotografie plenerowe są oryginalniejsze i bardziej naturalne. Warto jednak przemyśleć miejsce wykonywania sesji i tym samym dopasować całą stylizację do wybranego pleneru. Często to właśnie otoczenie ma ogromny wpływ na ogólny charakter fotografii. Zupełnie inaczej zdjęcia prezentować się będą w miejskiej dżungli, a jeszcze inaczej w lesie, czy w parku. Wszystko zależne jest od wizji fotografa oraz modela i efektu, jaki pragnie się osiągnąć.

Doskonałą opcją są także zdjęcia rodzinne. Zdecydować można się na przykład na rodzinne portrety lub na całościową sesję. Również w tym przypadku pozostaje pełna dowolność, ponieważ takie fotografie mogą być wykonane i w studio i w plenerze. Sesje rodzinne rzadko kiedy wymagają dodatkowej oprawy. Inaczej wygląda to jednak w przypadku sesji ciążowych oraz sesji wykonywanych małym dzieciom. W takim przypadku o wiele częściej sięga się po dodatkowe rekwizyty i takie zdjęcia bardzo często odbywają się w studio. Wszystko oczywiście zależne jest przede wszystkim od zamysłu i efektu, który chciałoby się osiągnąć.