fbpx

Sesje we dwoje

Sesja narzeczeńska to ważny element dla przyszłych małżonków. Fotografia ślubna to wbrew pozorom niełatwa dziedzina. Wymaga ona kreatywności a także doboru odpowiednich miejsc. Wrocław będący jednym z największych miast w Polsce, oferuje wiele możliwości do wykonania sesji tego typu. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „sesja narzeczeńska wrocław” można pooglądać wiele albumów wchodzących w skład portfolio fotografów. Oczywiście mnogość możliwości nie zawsze pomaga a czasem wręcz przeszkadza w wyborze. Z myślą  o osobach wciąż zastanawiających się jakie miejsce będzie najlepsze, polecamy poniższy artykuł przedstawiający 10 wybranych miejsc.

1. Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej

Jest to obecnie bardzo popularne miejsce, w którym można zaobserwować nawet kilka sesji wykonywanych w jednym czasie. W okolicy budynku znajdują się ciekawe betonowe i drewniane ściany, dużo ławek, kolumny a także schody nadające się do wkomponowania ich w zdjęcia. Przebywając w okolicy dobrym pomysłem jest również skorzystanie z urokliwego widoku na Odrę.

2. Narodowe Forum Muzyki

Jest to stosunkowo nowe miejsce na fotograficznej mapie Wrocławia. Budynek sam w sobie stanowi bardzo ciekawe tło do fotografowania. Interesująca fasada a także kilka urokliwych lokalizacji w okolicy sprawiają, że Narodowe Forum Muzyki to dobry wybór na sesję narzeczeńską.

3. Ostrów Tumski

Najstarsza zabytkowa część Wrocławia stanowi jedno z najlepszych a zarazem najpopularniejszych miejsc do tego typu przedsięwzięć. Okolica jest bardzo tłumnie uczęszczana przez turystów jak i samych Wrocławian co oczywiście można wykorzystać jako atut w swoich zdjęciach.

4. Pałac i ogród w Pawłowicach

Zwolennicy spokojny i cichych miejsc jak najbardziej mogą wybrać się właśnie w to miejsce. Pawłowice administracyjnie należą do Wrocławia, jednak dotarcie tam wymaga wyjazdu poza miasto. Charakterystycznym i wartym uwagi elementem okolicy jest tzw. „Świątynia Dumania”. Będąc w Pawłowicach zrobienie tam kilku zdjęć to konieczność.

5. Pergola, Hala Stulecia i Ogród Japoński

Są to trzy osobne miejsca położone bardzo blisko siebie, dlatego też wiele par decyduje się wybrać te tereny na swoją sesję.

6. Restauracje i kawiarnie

Kawiarnie jak i restauracje urządzone w różnych klimatach to świetne miejsce na sesję narzeczeńską. Większość z nich jest na tyle jasna, że nie potrzebuje dodatkowego oświetlenia a w razie potrzeby istnieje możliwość lekkiego przearanżowania wnętrza do swoich potrzeb.

7. Skwer przy Moście Grunwaldzkim i Plac Grunwaldzki

Okolice Biblioteki Uniwersyteckiej i kampusu Politechniki Wrocławskiej są świetną lokalizacją do tego aby wykonać w niej fotografie. Skwer obfituje w wiele ławek i fontann idealnych do wykonania prześlicznych kadrów. Znajdujący się nieopodal most stanowi natomiast fantastyczne tło.

8. Ślęza i Sobótka

Jedyny w miarę górzysty obszar leżący się w bliskich okolicach Wrocławia dedykowany jest szczególnie parom chcącym wykonać sesję w naturalnym akompaniamencie. Lasy znajdujące się w Masywie Ślęzy charakteryzują się spokojem i harmonią. Są zupełnie inne od zagospodarowanych i często zatłoczonych miejskich parków. Wybierając się w te rejony warto zawitać do Sobótki, w której również znajdzie się kilka bardzo ciekawych lokalizacji.

9. Teatr Muzyczny Capitol

Znajdujący się w centrum miasta Teatr Muzyczny Capitol stanowi powszechnie lubiane i cenione przez fotografów i młode pary. Dyrekcja teatru zazwyczaj udziela zgody na wykonywanie zdjęć w patio. Dodatkowo przed budynkiem znajduje się kilka ławek, które pomogą przy sesji.

10. Tramwaje

Wrocław to miasto kojarzące się z tramwajami. Ku uciesze pasjonatów tych pojazdów, można je wypożyczyć i użyć w swojej sesji fotograficznej. Zdjęcia w zabytkowym tramwaju z pewnością wyróżnią się spośród innych. Warto dodać, że w okresie letnim sesję można wykonywać również w słynnym wrocławskim Juliuszu. Tramwaj na co dzień funkcjonuje jako lokalna atrakcja lecz w trakcie przerwy między przejazdami motorniczy pozwalają wejść do niego i wykonać kilka ujęć.